Dzisiaj jest: 4.8.2020, imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego

Bank Pocztowy gotowy do dynamicznego rozwoju. Bankowość Pocztowa w Polsce ma już 100 lat

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 179 Autor:

Bankowość Pocztowa w Polsce ma już 100 lat.

Bank Pocztowy gotowy do dynamicznego rozwoju. Bankowość Pocztowa w Polsce ma już 100 lat

W lutym 1919 r. do życia powołana została instytucja wzorowana na już istniejących wówczas w Europie bankach pocztowych, mająca gwarantować powszechny dostęp do usług finansowych.  Dziś, sto lat później przedstawiciele Banku Pocztowego podkreślają, że wchodzimy w fazę dynamicznego rozwoju bankowości pocztowej w Polsce.

– Bank Pocztowy generuje lepsze wyniki niż rok temu, wzrasta akcja kredytowa, a naszym klientom zaoferowaliśmy nowoczesną mobilną bankowość EnveloBank oraz nowe rozwiązania płatności mobilnych. Co ważne, wzrasta też sprzedaż w kanale Poczty Polskiej, czyli naszego naturalnego partnera, poprzez sieć liczącą 4,7 tys. placówek. Wykonana w ostatnim czasie praca oraz widoczna już poprawa wyników to dobry prognostyk w perspektywie długoterminowej jeśli chodzi o rozwój Banku Pocztowego w ciągu kilku najbliższych lat – mówi Robert Kuraszkiewicz, Prezes Banku Pocztowego.

Z okazji setnej rocznicy uruchomienia Pocztowej Kasy Oszczędnościowej zorganizowana została konferencja „100 lat Bankowości Pocztowej”, będąca okazją do dyskusji na temat roli bankowości pocztowej na krajowym rynku finansowym.

– Historia i przykłady wielu krajów wskazują wyraźnie, że bankowość pocztowa może odgrywać istotną rolę w budowie nowoczesnego sektora usług finansowych. Korzyści z synergii instytucji pocztowej i finansowej są nie do przecenienia, a harmonijna współpraca krajowych spółek dla lepszego wykorzystania ich potencjału gospodarczego, z poczuciem i zrozumieniem nadrzędności interesu publicznego jest obecnie kluczowa – podkreśla Robert Kuraszkiewicz.

Organizatorem konferencji „100 lat Bankowości Pocztowej” był Bank Pocztowy, a Partnerami wydarzenia: Poczta Polska, Mastercard oraz MoneyGram.

Bank Pocztowy SA

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Miasto będące stolicą Polski?
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Pożyczki pod zastaw nieruchomości - od 13% w skali roku. Tel. 669 475 478 lub na BezpieczneKredyty.pl