Dzisiaj jest: 8.4.2020, imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Czy okno może być towarem luksusowym ?

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 64 Autor:

Okna są produktami, które zwykliśmy traktować jako przedmioty czysto użytkowe.

Czy okno może być towarem luksusowym ?

Najczęściej oczekujemy, że będą spełniać swoje podstawowe funkcje, to znaczy wpuszczać do wnętrza domu światło, jednocześnie stanowiąc zaporę przed skrajnymi temperaturami. Towary luksusowe natomiast kojarzą się na ogół z niezrównaną precyzją wykonania, ponadprzeciętnymi osiągami i stylem. Czy okno w ogóle może być rozpatrywane w takich kategoriach? Czy może być towarem luksusowym? Jakie wymagania powinno spełniać by w pełni zasłużyć na taki tytuł?

Jakość

Jednym z niewielu producentów na polskim rynku, których okna można niewątpliwie zaliczyć do produktów luksusowych jest austriacka marka Internorm. Pomimo kilkudziesięcioletniego doświadczenia w produkcji okien wciąż pozostaje firmą rodzinną. Co wyróżnia jej produkty? Przede wszystkim niezwykła dbałość o szczegóły i jakość wykonania. Większość firm tworzy swoje zestawy z komponentów pochodzących od różnych producentów. Austriacy natomiast od samego początku swojej działalności kontrolują każdy etap tworzenia okna - od fazy projektowej, poprzez produkcję, aż po procesy logistyczne, dystrybucję i opiekę posprzedażową.

Osiągi

Oprócz doskonałego wykonania, produkt luksusowy powinien też charakteryzować się najwyższymi możliwymi parametrami. W wypadku okien chodzi tu przede wszystkim o właściwości izolacyjne. W surowym polskim klimacie ogrzewanie stanowi lwią część środków przeznaczanych na eksploatację domu – słabej jakości okna powodują, że ciepło „ucieka” z domu powodując niepotrzebne marnowanie energii, a co za tym idzie naszych pieniędzy. Najbardziej ekologiczne jest tak zwane budownictwo pasywne. Do zastosowania w budownictwie energooszczędnym nadają się wszystkie okna z katalogu firmy, przy czym Internorm pozostaje jedyną której aż dziewięć produktów posiada certyfikaty Instytutu Domu Pasywnego w Darmstadt. Wyróżnienie takie mówi samo za siebie: wymagania stawiane domom pasywnym są bowiem tak wyśrubowane, że szansę na ich spełnienie mają jedynie produkty z najwyższej półki.

Styl

Aby dany produkt w pełni zasługiwał na miano luksusowego, oprócz perfekcyjnego wykonania i najwyższych osiągów powinien być… piękny. Austriacy zdają się przywiązywać do stylistyki swoich okien nieco większą wagę niż konkurencja. Kolekcja firmy podzielona jest bowiem nie na konkretne modele, a właśnie na linie stylistyczne. Kolekcje Studio i Home Pure zaprojektowane są według hasła „mniej znaczy więcej” i idealnie pasują do domów zaprojektowanych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Na drugim biegunie plasują się linie Home Soft i Ambiete. Ta pierwsza, dzięki miękkim, zaokrąglonym liniom, umożliwia wykreowanie przytulnych aranżacji – zarówno eleganckich, jak i bardziej fantazyjnych. Ambiente, najbardziej dostojna ze wszystkich dostępnych linii, wyraźnie nawiązuję do secesji i klasycyzmu. Produkty z tej kolekcji idealnie pasować będą do tradycyjnych, klasycznych domów i eleganckich rezydencji. W każdej z wymienionych kolekcji oprócz okien znajdziemy szereg pasujących do nich akcesoriów, takich jak klamki, rolety, żaluzje czy moskitiery. Warto w tym miejscu podkreślić, że walory stylistyczne i użytkowe produktów Internorm zaczyna już dostrzegać także polskie środowisko architektoniczne. Należące do linii Home Pure okno Varion 4 znalazło się w tym roku wśród pięciu zwycięskich produktów w plebiscycie „Słownik Architektury. Produkt roku” organizowanym przez kwartalnik „Krytyka Architektury”. Trudno byłoby sobie wyobrazić lepszą rekomendację dla wymagających klientów, którzy poszukują czegoś więcej niż tylko walorów użytkowych.

 Więcej informacji na:

www.internorm.pl

www.okna-pasywne.pl

INTERNORM

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Miasto będące stolicą Polski?
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Pożyczki pod zastaw nieruchomości - od 13% w skali roku. Tel. 669 475 478 lub na BezpieczneKredyty.pl