Dzisiaj jest: 1.4.2020, imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Co sprawia, że wnętrze jest przytulne

Dodano: miesiąc temu Czytane: 49 Autor:

Bezpieczeństwo jest najważniejszą cechą domu, a jego sercem dla większości stał się salon – jest to miejsce, w którym zazwyczaj wspólnie z rodziną spędzamy czas.

Co sprawia, że wnętrze jest przytulne
Tak wynika z przeprowadzonych na zlecenie sieci sklepów KOMFORT i producentów wykładzin badań, które na nowo zdefiniowały wyobrażenia o ciepłych pomieszczeniach i funkcjonalnych wnętrzach. Z czym jeszcze kojarzy się dom oraz jak go urządzić, aby był bardziej przytulny?

Dla Polaków ważne jest to, co tworzy atmosferę pomieszczeń. Cechą, która jest pożądana we własnych czterech kątach, jest przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, które wskazała ponad połowa respondentów. Doceniamy także rodzinę, którą wybrało niemalże 50% ankietowanych, często wskazujemy również na spokój (40%).

Atuty wykładziny dywanowej

Badanie wykazało, że wykładziny dywanowe pasują do wyobrażeń o przytulnym, komfortowym i dającym odpoczynek domu. Aż 80% ankietowanych jest zdania, że jedną z wielu zalet wykładzin dywanowych jest ocieplanie pokoi, a prawie 75% docenia jej miękkość. Według badanych, sypialnia jest pomieszczeniem, gdzie ten rodzaj nawierzchni pasuje najlepiej – podkreśla to ponad połowa respondentów.

Badani doceniają ją również, gdy w domu są dzieci – ponad 70% uważa, że wykładzina dywanowa zapewnia większe bezpieczeństwo pociechom podczas zabawy na podłodze. Równie często Polacy decydują się na jej montaż w swoich salonach, chcąc nadać temu pomieszczeniu przytulną, rodzinną i ciepłą atmosferę. – Wystarczy zmienić pokrycie podłogi, aby całemu wnętrzu nadać zupełnie inny charakter – mówi Magdalena Szadkowska, manager kolekcji KOMFORT, i dodaje – Jest to najszybszy i najprostszy sposób, aby całkowicie odmienić otaczającą nas przestrzeń.

Praktyczne rozwiązanie

Osoby biorące udział w badaniu zwracały też uwagę na praktyczne aspekty montażu wykładzin dywanowych. Aż 74% respondentów wskazało, że są one łatwe w utrzymaniu w czystości, gdyż wystarczy je tylko systematycznie odkurzać. Ponadto o ich wyborze w prawie połowie przypadków zadecydował komfort odczuwalny podczas chodzenia. Cena również ma znaczenie – ponad 40% respondentów zgodziło się ze stwierdzeniem, że wykładzina dywanowa to przystępne finansowo rozwiązanie, które pozwala na szybkie odświeżenie każdego wnętrza. 

Wykładziny dywanowe to idealne rozwiązanie na aranżację podłogi – to one nadają wnętrzu przytulnej atmosfery, która najczęściej kojarzy nam się z domem. Montując ją, możemy uzyskać zaskakujące efekty, które poprawią jakość naszego codziennego życia i sprawią, że nadamy naszym pomieszczeniom designerski i podążający za trendami charakter.

Synertime

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Miasto będące stolicą Polski?
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Pożyczki pod zastaw nieruchomości - od 13% w skali roku. Tel. 669 475 478 lub na BezpieczneKredyty.pl