Dzisiaj jest: 15.7.2020, imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza

Nowość w rusztowaniach od KRAUSE – seria CORDA dla użytkowników indywidualnych i niewielkich firm remontowych

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 80 Autor:

Posiadanie własnego domu to wielki przywilej, ale i nie lada obowiązek.

Nowość w rusztowaniach od KRAUSE – seria CORDA dla użytkowników indywidualnych i niewielkich firm remontowych

Polega on choćby na utrzymaniu budynku w dobrym stanie technicznym, a co za tym idzie wykonywaniu szeregu prac konserwacyjnych oraz naprawczych. Można zająć się nimi samodzielnie albo zlecić je firmie zewnętrznej. Tak czy inaczej, do wielu prac przyda się dobra drabina lub – jeszcze lepiej - funkcjonalne rusztowanie. Firma KRAUSE przedstawia serię rusztowań CORDA, które zaprojektowane zostały z myślą o użytkownikach indywidualnych oraz niewielkich firmach remontowych.

Obiegowa opinia o rusztowaniach jest taka, że są drogie, ciężkie, trudne w montażu i nie nadają się dla użytkownika indywidualnego. Rusztowania CORDA całkowicie temu zaprzeczają - są poręczne, wykonane z wyjątkowo lekkich profili aluminiowych i można wybrać model, który nie wymaga montażu. Do tego gwarantują wygodną platformę roboczą, pozwalają na pracę kilka metrów nad podłożem, więc doskonale sprawdzą się podczas długotrwałych prac na wysokości zarówno w domu, jak i jego otoczeniu. Użytkownicy indywidualni, w zależności od potrzeb, mogą wybierać pośród rusztowania drabinowego, przegubowego, mini rusztowania oraz modelu składanego z opcją łączenia i tworzenia dużej platformy roboczej o nośności 450 kg. Ten ostatni z pewnością przypadnie do gustu właścicielom kilkuosobowych firm remontowych.

 

Korzystaj z wielu funkcji

Rusztowanie drabinowe to niezwykle funkcjonalna konstrukcja, która składa się z dwóch drabin przystawnych, wyposażonych w stabilizatory, oraz platformy roboczej (147 x 50 cm). Może zatem pełnić nie tylko przypisaną jej funkcję rusztowania, ale także drabiny przystawnej, a w niektórych przypadkach nawet drabiny rozstawno-przystawnej (wersje 2x6 oraz 2x7 stopni). Wysokość pomostu zmienia się co jeden stopień, co daje możliwość ustawienia konstrukcji na schodach i innych nierównościach. W zależności od ustawienia i ilości stopni, gwarantuje następujące maksymalne wysokości robocze: rusztowanie – 3m, drabina rozstawno-przystawna 2,95 m oraz drabina przystawna 3,75 m.

 

Składaj i łącz

Rusztowanie składane to świetna propozycja dla tych, którzy wolą uniknąć jego montażu. Dzięki systemowi szybkiego składania i rozkładania, już po zaledwie 2 ruchach (otwarcie oraz zawieszenie pomostu) model ten gotowy jest do użycia. Jego zaletą jest duża platforma (szerokość 67 cm) - która nawet niedoświadczonym użytkownikom gwarantuje komfort i bezpieczeństwo, oraz możliwość złożenia rusztowania, dzięki czemu nieużywane zajmuje niewiele miejsca.

Ciekawym rozwiązaniem, które docenią pracownicy niewielkich ekip budowlanych, jest możliwość połączenia dwóch rusztowań składanych w jedną konstrukcję. Otrzymujemy w ten sposób platformę roboczą o wymiarach 1,5 x 1,24 m i nośności 450 kg, która z powodzeniem pomieści kilku pracowników wraz z niezbędnymi materiałami i narzędziami.

 

Zwiększaj mini możliwości

Mini rusztowanie CORDA to proste, a zarazem funkcjonalne rozwiązanie dla wszystkich, którzy planują malowanie klatek schodowych, ocieplanie budynku lub renowację jego elewacji. Składa się z niewielkiej ilości pojedynczych elementów, które montuje się szybko i sprawnie, bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. Dzięki dwóm zintegrowanym rolkom, nadającym rusztowaniu funkcję jezdną, łatwo zmienić miejsce ustawienia konstrukcji, a jej niewielkie rozmiary pozwalają na swobodne przemieszczanie między standardowymi otworami drzwiowymi. Stabilności konstrukcji nadają stężenia ukośne oraz poziome.

 

Łam i korzystaj

Rusztowanie przegubowe to wielofunkcyjna konstrukcja, która oparta jest – podobnie jak rusztowanie drabinowe – na dwóch drabinach, tym razem przegubowych. Dzięki takiej budowie, może służyć zarówno jako rusztowanie, jak i drabina dwuelementowa przegubowa oraz drabina przystawna. Funkcję rusztowania uzupełnia pomost roboczy z uchylną klapą o wymiarach 150x56 cm, pokryty warstwą antypoślizgową, który w najwyższym położeniu pozwala na osiągnięcie wysokości ok. 4,85 m. Konstrukcja wyposażona jest w dwie zintegrowane rolki jezdne oraz 2 zestawy stabilizujące. Jako akcesoria dodatkowe producent proponuje ciężarki balastowe oraz uchwyty do ich mocowania.

Rusztowania firmy KRAUSE z serii CORDA to dobra alternatywa dla drabin – niedoświadczonym użytkownikom gwarantują poczucie większego bezpieczeństwa oraz komfortu. Jeśli dodamy do tego solidne stopki, antypoślizgową platformę roboczą odporną na warunki atmosferycznie oraz niewielką cenę konstrukcji, otrzymamy godnego zaufania pomocnika w domowych pracach remontowych.

 

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Miasto będące stolicą Polski?
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Pożyczki pod zastaw nieruchomości - od 13% w skali roku. Tel. 669 475 478 lub na BezpieczneKredyty.pl