Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Okno na świat – ważny element wystroju wnętrz

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 41 Autor:

Kluczem do dobrze urządzonego mieszkania jest nie tylko dobór właściwych kolorów, ale również zaakcentowanie charakteru aranżacji poprzez detale.

Okno na świat – ważny element wystroju wnętrz

Pomysłów i możliwości jest mnóstwo, a realizacja projektu zależy wyłącznie od potrzeb i gustu użytkownika. Istnieje jednak pewien element, o którym każdy z nas powinien pamiętać  – to odpowiedni wystrój okien! Jak sprawić, aby prezentowały się elegancko i równocześnie były funkcjonalne?

– Nie zasłaniaj mi słońca – miał powiedzieć Diogenes z Synopy do Aleksandra Wielkiego. I było to jedyne życzenie filozofa  w stosunku do władcy, który chciał spełnić jakieś życzenie myśliciela. Naśladując Greka ze szkoły cyników, myślę tak o swoich oknach: nie zasłaniajcie mi słońca. Zwłaszcza teraz, wiosną, wpuśćcie mi dzienne światło i promienie, które rozświetlą pokoje. Odsłońmy, zasłońmy, udekorujmy, puśćmy wodze fantazji – podpowiada Ilona Szajkowska, redaktor naczelna „Czterech Kątów”.

Dekoracja okien to zwieńczenie procesów aranżacyjnych, więc powinna być utrzymana w podobnym klimacie co pozostałe elementy wystroju mieszkania. Możliwości jest wiele, zasłony, firany, ekrany, rolety, żaluzje, a także zestawy w postaci zasłon z firankami albo rolet z zasłonami. Jednak wybór nie zawsze jest prosty, a dla niejednego z nas może być nawet wyzwaniem. Podjęli je eksperci „Czterech Kątów” na łamach majowego wydania magazynu. Zebrali garść praktycznych inspiracji oraz wskazówek dotyczących aranżacji przestrzeni wokół okien, które odmienią charakter całego pomieszczenia.

W najnowszym numerze znajdziesz również informacje m.in. o:

  • inteligentnym domu sterowanym za pomocą pilota lub smartfona
  • sklejce ­ – niezwykle modnym i uniwersalnym materiale
  • podłogach przyjaznych domownikom i środowisku

W majowym numerze rusza także Plebiscyt Rzecz Doskonała. Na łamach „Czterech Kątów” prezentowane będą produkty innowacyjne, zaawansowane technologicznie, funkcjonalne, trwałe oraz zachwycające wysokim poziomem estetycznym kandydujące do tytułu Rzecz Doskonała 2017. Na zakończenie plebiscytu odbędzie się także konkurs dla czytelników. Więcej szczegółów na temat Plebiscytu znajduje się w najnowszym numerze „Czterech Kątów” oraz na stronie www.rzeczdoskonala.pl.

Cztery Kąty

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Miasto będące stolicą Polski?
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Pożyczki pod zastaw nieruchomości - od 13% w skali roku. Tel. 669 475 478 lub na BezpieczneKredyty.pl