Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Rolety czy firanki – za i przeciw

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 106 Autor:

Od pewnego czasu dekoratorom wnętrz towarzyszy kolejny dylemat.

Rolety czy firanki – za i przeciw

Co wybrać? Rolety czy firanki? Tego do tej pory jednogłośnie rozstrzygnąć nie potrafił nikt, jednak my spróbujemy.

Firanki na pewno dodają pomieszczeniu domowego ciepła i klimatu przyjemnej intymności. Poza tym są niezastąpione, kiedy chcemy ukryć coś nieestetycznego, jak np. rura biegnąca pod samym parapetem. Kiedy firany posiadają fantazyjne wzory lub kształty, potrafią nadać niepowtarzalny charakter nawet nowoczesnym designerskim wnętrzom. Na koniec ich największa zaleta, którą doceni każdy, kto ma wścibskich sąsiadów: umożliwiają ukrycie przed wzrokiem innych domowego zacisza, jednocześnie go nie zaciemniając. Jednak ich przeciwnikom nieustannie kojarzą się z reliktem przeszłości i babcinymi frędzlami, które wciąż się strzępiły. Ponadto takie dekoracje okienne mają tendencję do wchłaniania zapachów (szczególnie tych nieprzyjemnych), brudzą się i szarzeją.

Rolety posiadają zdecydowanie większą ilość zwolenników. Użytkownicy cenią je sobie przede wszystkim za ich praktyczność. Pasują niemal do wszystkich wnętrz, tych małych i dużych, nowoczesnych i klasycznych, minimalistycznych i urządzonych z przepychem. Ponadto są dostępne w niezliczonych wzorach, wykończeniach, o kolorach nie wspominając – aby się o tym przekonać, wystarczy odwiedzić stronę www.e-lotari.pl, gdzie swoją ofertę prezentuje Franc Gardiner. Daje to niemal nieskończoną możliwość tworzenia wyjątkowych aranżacji okiennych podkreślających wnętrze. „Rolety doskonale eksponują ramy okienne i parapety, które możemy przyozdobić np. egzotycznym kwiatem bądź figurką otrzymaną w prezencie. Perspektywa pełnej kontroli nad ilością światła wpadającego do wnętrza staje się kolejnym plusem. Można też je dowolnie komponować z zasłonami, co daje dodatkowe możliwości aranżacyjne” – dodaje Kamila Prałat, ekspert marki Franc Gardiner.

Myśląc o zakupie rolet, Polacy mają też pewne obawy. Dość powszechny wydaje się mit, mówiący iż rolety mocowane za pomocą kleju są niestabilne i łatwo odpadają. Otóż mit obalony – jak dowiedzieliśmy się we Franc Gardiner, do ich mocowania używany jest specjalny środek gwarantujący wieloletnią trwałość. Pozostaje również kwestia utrzymania czystości rolet, bo przecież do pralki ich nie włożymy, czego chciałaby większość. Rolety na szczęście wcale tak łatwo się nie brudzą, a ich czyszczenie ręczne nie sprawia większego kłopotu.

Naszym faworytem w tym pojedynku są rolety, ale de facto wszystko zależy od indywidualnych upodobań: jeżeli komuś firanki naprawdę się podobają, wybierze je i już. Złotym środkiem wydaje się zespolenie obu dekoracji w harmonijną jedność. Eleganckie rolety w połączeniu z delikatnymi firankami, które dodatkowo można upinać na różne sposoby, dają efekt miły dla oka, będąc tym samym wysoko funkcjonalne.

FRANC GARDINER

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Miasto będące stolicą Polski?
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Pożyczki pod zastaw nieruchomości - od 13% w skali roku. Tel. 669 475 478 lub na BezpieczneKredyty.pl