Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Zima - prawdziwy test dla okien

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 243 Autor:

Media regularnie donoszą o sposobach na oszczędzanie prądu i wody.

Zima - prawdziwy test dla okien

Mało kto zwraca jednak uwagę na nieszczelność okien, które rokrocznie przyczyniają się do znacznych strat energii cieplnej. W odniesieniu do jednego domu ich koszt może sięgać tysięcy złotych, w skali całego kraju – milionów.

Dlaczego warto pomyśleć o oknach energooszczędnych?

Dla okien okres zimowy to prawdziwy test. Te słabszej jakości mogą mocno uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. Nikt przecież nie lubi zimnego powietrza wiejącego nam po plecach pomimo zamkniętego okna, a tym bardziej momentu zapłaty wysokiego rachunku za ogrzewanie domu.

Powyższe fakty najlepiej świadczą o tym, że zakup energooszczędnych okien ma sens. Oczywiście o ile ich jakość nie będzie odpowiednio wysoka, czego nie mogą zagwarantować wszyscy producenci. Dlatego za ważne kryterium należy przyjąć renomę, jaką cieszy się dana marka na rynku okiennym. Ważną kwestią są certyfikaty posiadane przez firmy, a wydane przez niezależne, notyfikowane instytuty badawcze, potwierdzające deklarowane właściwości techniczne danego okna. Warto również sprawdzić długość gwarancji oferowanej przez producentów. Im jest ona dłuższa, tym okna powinny być lepszej jakości. Długa gwarancja może oznaczać, że firma jest pewna swojego produktu. Producentem, który udziela jedną z najdłuższych gwarancji na rynku na swoje okna jest firma Internorm, która od blisko 85 lat wytwarza w Austrii stolarkę okienną i drzwiową. Gwarancja na produkty tej firmy wynosi 10 lat.

Nawet 30% strat ciepła

Przeciętne okna powodują znaczne straty energii cieplnej. Szacuje się, że mogą sięgać one nawet 30%. Ta liczba ma zasadnicze przełożenie na rzeczywistość: chłód dający się odczuć we wnętrzu budynku, a także rosnące kwoty na rachunkach za ogrzewanie. Problemów tych można jednak łatwo uniknąć poprzez zamontowanie dowolnych okien PCV lub drewniano-aluminiowych firmy Internorm, ponieważ wszystkie one są energooszczędne, a tym samym znacząco redukują straty ciepła. Poza tym, niebagatelną rolę odgrywa bezpieczeństwo okien, przez które wiedzie najkrótsza droga do cudzego majątku. Internorm dopracowuje swoje produkty również pod tym względem – wszystkie okna są standardowo wyposażone w trzpień antywłamaniowy, a lista opcjonalnych zabezpieczeń obejmuje klamki z kluczykiem, szyby z bezpiecznego szkła, czujniki alarmu itp.

Zimowe okazje

W okresie zimowym wielu producentów oferuje swoje produkty w promocyjnych cenach. Warto dokładnie przyjrzeć się tym ofertom, bo dzięki nim można zaoszczędzić konkretne sumy względem okresu nie objętego promocją. 

- Zimowa oferta specjalna obejmuje wszystkie okna i drzwi przesuwne Internorm. W trakcie jej obowiązywania klient otrzymuje trzyszybowe okna, przy czym trzecia szyba jest bezpłatna, podobnie jak okucia w pierwszej klasie odporności na włamanie (RC1). Co ważne, oferta ważna jest także w przypadku okien wyposażonych w szyby z bezpiecznego szkła, które należą do wyposażenia opcjonalnego. – wyjaśnia Dariusz Olszewski z firmy Internorm.

IFTM Internorm

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Miasto będące stolicą Polski?
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Pożyczki pod zastaw nieruchomości - od 13% w skali roku. Tel. 669 475 478 lub na BezpieczneKredyty.pl