Dzisiaj jest: 15.7.2020, imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza

Krok po kroku: renowacja drewnianych drzwi i okien

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 86 Autor:

Wiosna za oknem – czas na remont, a co najmniej prace renowacyjne.

Krok po kroku: renowacja drewnianych drzwi i okien

Z roku na rok rośnie liczba sympatyków tej dziedziny, którzy w domowych warunkach, np. warsztacie przywracają starym przedmiotom dawny blask. Powodów, dla których sięgamy po papier ścierny i farbę, jest wiele: nie mamy w danym momencie możliwości wymiany poszczególnych elementów na nowe lub, po prostu, ze względu na wartość sentymentalną, nie chcemy się ich pozbywać. I choć możemy skorzystać z pomocy specjalisty, warto zadać sobie trochę trudu i wykonać tę pracę samodzielnie.
 

Zanim na dobre zaczniemy renowację, powinniśmy odpowiednio przygotować podłoże – w tym przypadku ramę okna lub drzwi. Niezbędne jest usunięcie popękanych, starych warstw pozostałych po wcześniej aplikowanych produktach. Upewnijmy się, że oczyszczona powierzchnia nie posiada tłustych czy żywicznych plam (do usunięcia tego typu zabrudzeń warto skorzystać z profesjonalnych wyrobów, jak rozcieńczalnik EKO-1 marki Dekoral). To ważne, by całość była odpowiednio oczyszczona, oszlifowana i wysuszona (już na tym etapie prac należy zabezpieczyć pomieszczenie, ponieważ powstanie dużo pyłu). Jeżeli zajdzie taka konieczność, niezbędne jest uzupełnienie ubytków. Do wykonania tego zadania posłuży nam szpachla do drewna. Wypełnione miejsca trzeba następnie oszlifować papierem ściernym, dzięki czemu usuniemy nadmierną warstwę nałożonego preparatu.

– Do renowacji drzwi i okien polecamy luksusową emalię z linii Dekoral Zadania Specjalne. Produkt posiada łagodny zapach, zapewnia trwały połysk i doskonałe białe krycie. Co ważne, wyrób posiada podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Stosując się do zaleceń producenta (znajdziemy je w karcie technicznej produktu), otrzymujemy 7-letnią gwarancję na pomalowaną powierzchnię – tłumaczy Aldona Słapa-Nowacka, Manager marki Dekoral Jak dodaje, dzięki dostępności artykułów do samodzielnego odnawiania rozmaitych przedmiotów, czynność ta zyskuje na popularności. Coraz chętniej decydujemy się na wykonanie wcześniej zlecanych na zewnątrz prac w domu, co – jak się okazuje – daje nam wiele satysfakcji i ogólnego zadowolenia.

Dekoral

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Miasto będące stolicą Polski?
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Pożyczki pod zastaw nieruchomości - od 13% w skali roku. Tel. 669 475 478 lub na BezpieczneKredyty.pl